Starosta z absolutorium

29.06.2020
W czwartek na hali sportowej w Zespole Szkół Nr 1 odbyła się XVI sesja Rady Powiatu. Podczas sesji radni powiatu bocheńskiego dokonali oceny realizacji budżetu za 2019 rok.

Rajcy zapoznali się także z raportem o stanie powiatu, a także udzielili zarządowi i staroście wotum zaufania, dając tym samym zielone światło do dalszej pracy na rzecz powiatu bocheńskiego.– Dziękuję wszystkim radnym za pozytywną ocenę pracy zarządu powiatu. Uważam, że to był dobry rok w którym zrealizowaliśmy sporo ważnych inwestycji i przedsięwzięć o czym świadczy m.in. pozyskanie ponad 21 mln zł. środków zewnętrznych – skomentował Adam Korta starosta bocheński. Podczas sesji radni rozmawiali także o powodzi jaka miała miejsce w zeszłym tygodniu, przekazując Gminie Łapanów wsparcie w wysokości 100 tys. zł.

kh