Starosta wizytował Radwanowice

30.12.2019
Starosta Bocheński Adam Korta złożył wizytę w Ośrodku dla Osób Niepełnosprawnych w Radwanowicach. Przedmiotem spotkania było zapoznanie się z funkcjonowaniem placówki prowadzonej przez Fundację im. Brata Alberta, która planuje uruchomić podobną placówkę w dawnej „szkole życia” w Cerekwi.

– Stoimy przed wyzwaniem związanym z finansowaniem tego przedsięwzięcia. Jestem po pierwszych rozmowach z Panem Wojewodą. Jest duża szansa na zdobycie środków zewnętrznych na remont budynku w Cerekwi i jego zagospodarowanie - mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Warto dodać, że na terenie powiatu na usługi wspierające oczekuje ok. 40 osób niepełnosprawnych, głównie wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni, a także ich rodzin.