Starosta powołał Powiatową Radę do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Powiatowa Rada ds Osób Niepełnosprawnych
fot. ps
Powiatowa Rada ds Osób Niepełnosprawnych
Ich zadaniem będzie wspieranie działań podejmowanych w związku z osobami niepełnosprawnymi m.in. w zakresie integracji zawodowej i społecznej. W piątek, 26 kwietnia Adam Korta - Starosta Bocheński wręczył powołania nowym członkom Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych na lata 2024-2027.

To ważne gremium, którego opinie są niezbędne, jeśli chcemy podnosić jakość życia dla wszystkich grup społecznych w naszym powiecie
Adam Korta Starosta Bocheńśki

Do Powiatowej Społecznej Rady powołano pięciu członków. To przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu bocheńskiego.

Skład Rady:

Pani Alicja Niemiec Polski Związek Głuchych, Oddział Małopolski Koło Terenowe w Bochni.
Pani Anna Rojek @Stowarzyszenie "Kropla Dobroci"
Pan Izydor Puścizna Małopolski Związek Osób Niepełnosprawnych.
Pan Stanisław Hajduk Stowarzyszenie na rzecz Osób Specjalnej Troski „ Amicus Hominis”.

kh