Starosta odwiedził mieszkańców po wichurach

11.03.2019
Trwa usuwanie skutków wichur, jakie w nocy przeszły nad Powiatem Bocheńskim. Starosta Adam Korta wraz z Robertem Cieślą Komendantem PSP odwiedzili tereny, które ucierpiały. Rozmawiali z mieszkańcami zniszczonych domów, przyglądali się również stratom jakie wichura spowodowała w szkole w Zbydniowie.

Strażacy interweniowali ponad 240 razy, uszkodzonych zostało 57 budynków mieszkalnych, w tym z sześciu budynków całkowicie zerwało dachy. Szkody poniosło też 71 budynków gospodarczych. Zniszczenia są cały czas usuwane, ale na uprzątnięcie wszystkich szkód potrzeba jeszcze trochę czasu, gdyż samych drzew i dużych gałęzi mogło paść w naszym regionie nawet kilkadziesiąt. Wiatr spowodował szkody w zabudowie, uszkadzając wiele dachów. Starostwo Powiatowe w Bochni z powiatowego magazynu przeciwpowodziowego wydało na potrzeby akcji ratunkowej dla ratowników OSP jak i ratowników PSP w Bochni plandeki, które pozwoliły tymczasowo zabezpieczyć budynki. Na chwilę obecną nie są znane ostateczne straty, jakie powstały z tego powodu, służby miały wiele wezwań do różnych obiektów.

kh