Nawigacja

Starosta nagrodził medalistę zawodów Euroskills 2023

15.09.2023
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni/S.Kierepka
Starosta bocheński Adam Korta nagrodził Krzysztofa Żurka, brązowego medalistę i zdobywcę trzeciego miejsca podczas Euroskills 2023 w konkurencji Chłodnictwo i klimatyzacja.

Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni, czyli tam gdzie odbyły się eliminacje krajowe do wspomnianego konkursu. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele obecnego pracodawcy medalisty, firmy Igloo prezes Robert Bialik i dyrektor ds. serwisu Jakub Talarek. Nie zabrakło Wojciecha Migdała z firmy Bolarus, który przygotowywał młodego bochnianina do konkursu jak również przedstawicieli organizatorów konkursu – Krzysztofa Kupca i Maksymiliana Trusia. Szkołę reprezentowała dyrektorka Sylwia Zajt i Wiesław Mucha kierownik szkolenia praktycznego.

Gratulując nagrody, dziękuję  nie tylko za promocję naszego regionu, ale przede wszystkim promocję branży chłodniczej. Bocheńszczyzna  jest  zagłębiem chłodniczym i mam nadzieję, że Twój sukces, jako absolwenta Zespołu Szkół nr 1 przełoży się na zainteresowanie młodych ludzi właśnie tym kierunkiem. Bardzo dziękuję również Panu Wojciechowi Migdałowi, za ogrom pracy, który włożył w przygotowanie naszego reprezentanta  – mówił starosta Korta.

Nie od dziś wiadomo, że Bocheńszczyzna jest sercem polskiego przemysłu chłodniczego i klimatyzacyjnego. Przedsiębiorstwa z naszego regionu dostarczają wysokiej jakości urządzenia i usługi związane z chłodnictwem nie tylko na rynek krajowy, ale również na rynki międzynarodowe.

Sukces Krzysztofa Żurka na arenie międzynarodowej podczas Euroskills 2023 jest również sygnałem i dowodem na to, że Zespół Szkół Nr 1 przygotowuje młodych ludzi do kariery w branży chłodniczej na najwyższym poziomie.

Nagroda przyznana Krzysztofowi Żurkowi stanowi zachętę dla młodych ludzi z regionu do dążenia do doskonałości w dziedzinie chłodnictwa i klimatyzacji. Jest to także sygnał dla przedsiębiorców, że inwestowanie w lokalne talenty ma sens i przynosi konkretne rezultaty.

Przypomnijmy

W ciągu trzech dni EuroSkills 576 młodych profesjonalistów pochodzących z 32 krajów Europy, rywalizowało ze sobą w 42 zawodowych konkurencjach o miano mistrzów kontynentu. Do zawodów w Gdańsku zakwalifikowali się wygrywając najpierw mistrzostwa krajowe w swojej dziedzinie.

Krzysztof Żurek, dwudziestotrzylatek z Bochni wygrał konkurs EuroSkills Polska, który odbył się w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni. Następnie reprezentował nasz kraj na mistrzostwach Europy w Gdańsku, gdzie zajął trzecie miejsce.

[sk]