kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Środki PFRON bez wychodzenia z domu

Środki PFRON bez wychodzenia z domu

Dodano: 30.03.2020 11:00 Środki PFRON bez wychodzenia z domu
Mając na uwadze bezpieczeństwo osób korzystających ze wsparcia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Oddział Małopolski przypomina o możliwości aplikowania o środki PFRON będące w gestii jednostek samorządowych bezpośrednio za pośrednictwem platformy internetowej www.sow.pfron.gov.pl

W celu ułatwienia osobom z niepełnosprawnościami ubiegania się o pomoc w ramach programu „Aktywny samorząd”, już od 1 marca wnioski o dofinansowanie składać można przez internet, w Systemie Obsługi Wsparcia. System ten wyposażony jest we wszystkie potrzebne formularze i wzory, m.in.: wnioski o dofinansowanie, umowy dofinansowania, korespondencję oraz w inne funkcjonalności. Wszystkie dokumenty niezbędne do złożenia wniosku lub zawarcia umowy dofinansowanie lub rozliczenie przyznanego dofinansowania, wnioskodawca może skanować lub powielać w formie elektronicznej.

By złożyć wniosek w formie elektronicznej niezbędny jest Profil Zaufany (potwierdzony zestaw danych jednoznacznie identyfikujących jego posiadacza w usługach podmiotów publicznych w internecie) na platformie ePUAP. Jego posiadanie jest pomocne również w procesie pobierania nauki, zapewnia nie tylko bezpieczny, ale i darmowy dostęp do usług publicznych bez wychodzenia z domu. W przypadku osób z niepełnosprawnościami jest niezbędnym wsparciem i ułatwieniem życia codziennego. Umożliwia korzystanie z oferowanych przez Fundusz ułatwień związanych z uzyskaniem dofinansowania ze środków PFRON oraz innych usług on-line na wielu portalach urzędowych.

Termin przyjmowania wniosków o dofinansowanie mija 31 sierpnia 2020 roku. Oddział Małopolski PFRON przypomina równocześnie, że wnioski o dofinansowanie kosztów nauki w roku akademickim 2019/2020 można składać do 31 marca. Bliższe informacje dostępne są na stronie: https://portal-sow.pfron.org.pl, można je również uzyskać korzystając z bezpłatnej infolinii pod numerem telefonu 800 889 777.