Senior Wigor świętował jubileusz

23.01.2019
W piątkowe popołudnie Adam Korta starosta Bocheński oraz wicestarosta Ryszard Drożdżak odwiedzili Dzienny Dom Senior Wigor aby z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz jubileuszu trzeciej rocznicy funkcjonowania domu złożyć życzenia wszystkim seniorom, dyrekcji oraz pracownikom.

Spotkanie przebiegło w kameralnym gronie uczestników oraz zaprzyjaźnionych gości. Takie okazje są też doskonałym czasem do zaprezentowania talentów, podczas występu uczestnicy zaprezentowali swoje muzyczne zdolności. W dalszej części spotkania Panie: Zofia Sajbor oraz Barbara Sosin odczytały piękne wiersze własnego autorstwa, dalej były już tylko gratulacje i podziękowania podczas których starosta wraz z wicestarostą wręczyli zgromadzonym słodkie upominki.
Mam nadzieję, że dalej tak chętnie będziecie uczęszczać do tego domu, spotykać się, rozwijać pasje, spędzać radośnie dni, bo ten dom jest taki ciepły i przyjazny dzięki Wam, którzy go tworzycie. Z okazji waszego święta życzę wiele zdrowia i radości na co dzień, niech wasza mądrość życiowa i doświadczenie będzie cennym drogowskazem dla innych –mówił Adam Korta, starosta bocheński.
Dyrektor Adam Pawulski przedstawił działania, które zostały podjęte w ciągu minionego roku. Zaznaczył, że bocheńska placówka otrzymała największe dofinansowanie w województwie małopolskim, dzięki czemu w zajęciach mogą uczestniczyć aż 44 osoby. Dyrektor dodał też, że miniony rok obfitował w wiele ważnych dla domu wydarzeń, seniorzy odbyli kilka ciekawych spotkań m.in. z alpinistą, kosmetyczką, wycieczek, w tym wycieczkę do Wadowic, Nieznanowic, czy też Winnicy „Nowizny”, uczestniczyli w konferencji „Starości nie trzeba się bać”, czy zabawie integracyjnej z zaprzyjaźnionym domem Seniora z Limanowej.
Zarówno uczestnikom jak i gościom spotkanie upłynęło w ciepłej i rodzinnej atmosferze, zakończyło się tradycyjnym „sto lat” i urodzinowym tortem.

kh