Ruszyły testy przesiewowe dla nauczycieli

13.01.2021
Od poniedziałku 11 stycznia trwa akcja przesiewowych badań nauczycieli klas I do III szkół podstawowych oraz szkół specjalnych i pracowników niepedagogicznych w kierunku wykrycia Sars-CoV-2.

Badania organizuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni przy współpracy z Małopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym. Odbywają się one według harmonogramu przesłanego dyrektorom szkół, w dniach 11-15 stycznia 2021 r. w godz. 9:00 do 19:00 w punkcie wymazowym przy SPZOZ w Bochni "Szpital Powiatowy" im. Bł. Marty Wieckiej, ul. Krakowska 31, 32-700 Bochnia.

Badania testami RT-PCR mają charakter dobrowolny, obejmują wyłącznie osoby bez objawów chorobowych i potencjalnie zdolne do świadczenia pracy w szkole. Nie podlegają im nauczyciele i personel szkoły, którzy przechorowali COVID-19 czyli tzw. ozdrowieńcy.