Ruszają prace drogowe w Żegocinie

11.07.2022
fot. Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Wiśniczu
Prawie 2,8 miliona złotych wyniesie rozbudowa drogi powiatowej wraz z przebudową przepustu i dojazdami w miejscowości Żegocina.

Prace rozpoczęły się w połowie czerwca i potrwają do listopada. W tym czasie, drogowcy wykonają nowy przepust na potoku Sanka, przebudują drogę powiatową na dojeździe do przepustu, z przebudową warstw podbudowy i wykonaniem nowej nawierzchni. Zabezpieczą skarpę, koszami gabionowymi oraz umocnią dno potoku. Dzięki realizacji inwestycji przebudowane zostanie skrzyżowanie z drogą gminną, odwodnienie drogi, powstaną kanały technologiczne, a przystanki autobusowe zostaną zabezpieczone.

To już kolejna inwestycja realizowana na terenie powiatu. Prowadzimy także prace w Gierczycach i Nieszkowicach Małych, w Ostrowie Królewskim i Ostrowie Szlacheckim,  natomiast w Cikowicach prowadzimy prace scaleniowe
wyjaśnia Adam Korta starosta

Inwestycja jest dofinansowana z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury.

[sk]