Nawigacja

Rusza przebudowa Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej. Inwestycja pochłonie blisko 7,5 mln zł

17.05.2024
Tak dzisiaj wygląda Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej
fot. Szpital Powiatowy w Bochni
Tak dzisiaj wygląda Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej
W przyszłym tygodniu ruszy przebudowa Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Dziś Jarosław Kycia dyrektor szpitala podpisał umowę z firmą TERS z Lipnicy Murowanej, która zrealizuje tę inwestycję. Zadanie pochłonie ponad 7,5 mln złotych, z czego ponad 6 mln zł pochodzi ze środków Funduszu Medycznego.

Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej mieści się w budynku w którym zlokalizowany jest SOR. Inwestycja ma poprawić i usprawnić pracę centrum zajmującego się kluczową w procesie leczenia diagnostyką.

Modernizacja, która ruszy za kilka dni obejmie m.in. przebudowę pomieszczeń centrum, modernizację instalacji, ale też wymianę zadaszenia, stolarki okiennej i drzwiowej. W ramach zadania przewidziano też montaż nowej windy łączącej CDL z SORem.

W efekcie powstanie zmodernizowana przestrzeń CDL. Inwestycja pozwoli na przeniesienie w jedno miejsce wszystkich pracowni centrum. Do tej pory mikrobiologia i epidemiologia funkcjonowały w budynku przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Po zakończeniu remontu będą działały obok pracowni analityczno-hormonalnej i pracowni serologicznej i banku krwi.

To kolejne centrum, które przechodzi gruntowną przebudowę po Centrum Endoskopii, Centrum Diagnostyki Obrazowej, Centrum Poradni Specjalistycznych czy Centrum Ratownictwa Medycznego. Szybka i kompleksowa diagnostyka jest niezwykle ważna w skutecznym rozpoznaniu i leczeniu chorób. Dlatego w ostatnich latach intensywnie rozwijamy tą część działalności medycznej w ramach szpitala
wskazał Adam Korta Starosta Bocheński
Należy dodać, że w ciągu roku laboratorium szpitala wykonuje ok. 500 tys. badań. Dzięki tej inwestycji będzie ich z pewności dużo więcej
mówi Anna Kaniewska-Wąsik – Kierownik CDL

Finał tego etapu prac przewidziano w marcu przyszłego roku.

[sk]