Nawigacja

Rusza III OGÓLNOPOLSKI RAJD NIEWIDOMI NA TANDEMACH

29.04.2019
Już jutro rozpoczyna się III Ogólnopolski Rajd Niewidomych na tandemach po Małopolsce. Wydarzenie o charakterze sportowo – rekreacyjnym, którego głównym celem jest integracja osób niewidomych i osób pełnosprawnych poprzez sport. Patronat nad wydarzeniem objął Adama Korta starosta bocheński.


Dalsze trasy – już bardziej wymagające, prowadzą pomiędzy wzniesieniami Beskidu Wyspowego i dalej na południe wzdłuż doliny Dunajca, w rejon najstarszego w Europie, a drugiego w kolejności na świecie - Pienińskiego Parku Narodowego.

Miejsca wybrane na punkty etapowe z noclegami znajdują się w następujących miejscowościach: Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku (1 i 2) – gmina Rzezawa, Zajazd Laskowianka w Laskowej (3), położony w pięknej dolinie rzeki Łososina, Ĉerveny Klâštor i nocleg u przyjaciół Słowaków (4), ostatni nocleg uczestnicy spędzą w Szkolnym Młodzieżowym Schronisku w Rozdzielu (5).

Uczestnikami rajdu są piloci i osoby niewidome z różnych stron Polski. Najdalszym miejscem z którego przyjadą uczestnicy jest Województwo Zachodniopomorskie.

Organizatorami rajdu są Polski Związek Niewidomych Koło Bochnia oraz Niewidomi na Tandemach Oddział Małopolski.

 

 

sk