Rozpoczęła się budowa mostu w Wieruszycach

23.07.2019
Ruszyła budowa mostu w ciągu drogi powiatowej Sobolów-Ubrzeż w Wieruszycach.

Rozpoczynamy inwestycje, na która mieszkańcy czekają już od paru lat. Zmodernizowana zostanie droga, brzegi zostaną umocnione, nowy most zostanie wyposażony w chodniki i barierki, Powstanie nowy obiekt o długości 87 m, który zastąpi ten stary, wysłużony. Remont ten pochłonie ponad 5 mln zł – mówił Adam Korta, starosta bocheński podczas uroczystego otwarcia realizacji inwestycji, która miała miejsce wczoraj.

Pierwszą symboliczną łopatę na placu budowy wbili: Adam Korta, Starosta Bocheński, Andrzej Śliwa Wójt Gminy Łapanów, Ryszard Drożdżak Wicestarosta, Bernadetta Gąsiorek Przewodnicząca Rady Powiatu, członkowie zarządu : Jerzy Błoniarz, Marek Rudnik, Rafał Rudka, Tadeusz Białka dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg , Ludwik Węgrzyn radny powiatu bocheńskiego oraz  wykonawca Rafał Jędzrzejek.

Umowa podpisana była zaledwie tydzień temu, wczoraj wbito pierwsza łopatę, a w tle widać już, że prace rozbiórkowe już trwają. W niedługim czasie istniejący most zostanie całkowicie rozebrany i zastąpiony trójprzęsłowym mostem belkowym, który posiadał będzie nośność 40 ton. Oprócz nowej przeprawy, w ramach realizacji inwestycji zmodernizowana zostanie droga dojazdowa, droga gminna wraz ze skrzyżowaniem z drogą powiatową. Powstanie również kanalizacja deszczowa, a brzegi rzeki zostaną umocnione koszami siatkowo–kamiennymi.

Wykonawcą mostu jest Przedsiębiorstwo Usługowo- Inżynieryjne „BUDMOST”.

Modernizacja mostu jest możliwa dzięki wsparciu z  Ministerstwa Finansów udzielonego ze środków subwencji ogólnej, a całkowita wartość zadania wyniesie ponad 5 milionów złotych.

kh