Rozmawiali o ośrodku w Cerekwi

15.11.2019
Starosta Adama Korta i Wicestarosta Ryszard Drożdżak spotkali się z przedstawicielami Fundacji im. Brata Alberta na czele z Prezesem ks. Tadeuszem Isakowiczem –Zaleskim.

Przedmiotem spotkania było ustalenie wspólnych działań związanych z planowanym uruchomieniem w dawnej „szkole życia” w Cerekwi ośrodka przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych. Budynek w Cerekwi spełnia wszystkie wymogi dostępności, a działka jest duża i pięknie położona co daje wiele możliwości na wykorzystanie aktywności i potencjału przyszłych uczestników- mówi Adam Korta, starosta bocheński. W bieżącym roku przewidziane jest pozyskanie środków na remont budynku i zagospodarowanie terenu, tak aby w 2020 r. możliwe było uruchomienie ośrodka wsparcia dziennego.

Warto dodać, że na terenie powiatu, na usługi wspierające oczekuje ok. 40 osób niepełnosprawnych, głównie wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni, a także ich rodzin.