kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Rozbudowa instalacji tlenowej w bocheńskim szpitalu

Rozbudowa instalacji tlenowej w bocheńskim szpitalu

Dodano: 06.04.2021 13:00 Rozbudowa instalacji tlenowej w bocheńskim szpitalu
Dzięki rozbudowie wewnętrznej instalacji tlenowej bocheński szpital mógł przyjąć większą ilości pacjentów wymagających wentylacji mechanicznej w trakcie obecnej fali pandemii. W ramach zakończonej inwestycji w placówce przybyło ponad sto gniazd tlenowych na trzech oddziałach: dziecięcym, ale także dwóch oddziałach chorób wewnętrznych (I i II).


Niepewna sytuacja covidowa sprawiła, że jesienią ubiegłego roku Starosta Bocheński Adam Korta razem z dyrektorem Szpitala Powiatowego w Bochni zdecydowali o rozbudowie instalacji tlenowej w bocheńskiej lecznicy.

Mając świadomość nadejścia kolejnej fali epidemii, powodującej większe zapotrzebowanie na tlen uznaliśmy, że trzeba rozbudować sieć tlenową, by szpital był przygotowany na każdą ewentualność. Czas pokazał, że była to potrzebna decyzja, obecnie obserwujemy lawinowy wzrost zachorowań, tym samym przybywa pacjentów mających problemy z oddychaniem – mówi starosta Adam Korta.

Tlen podaje się im w celu wspomagania tego procesu i lepszej wentylacji płuc.Kolejnym krokiem będzie montaż większego zbiornika na tlen. Inwestycja jest w trakcie realizacji. Zabezpieczenie większej liczby łóżek dla pacjentów z COVID-19 przekłada się na większe zużycie samego tlenu. W obecnej fali pandemii szpital zużywa blisko 1300 litrów tlenu dziennie, gdy wcześniej przed pandemią było to ok. 300 litrów.

 

kh