Rekordowa aukcja WTZ

12.04.2019
W II Liceum Ogólnokształcącym im. Orła Białego w Bochni odbyła się XIII aukcja prac podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Proszówek. Dzięki hojności darczyńców udało się zebrać rekordowe 50 tysięcy złotych, które zostanie w całości przeznaczone dla podopiecznych warsztatów.

Licytację prowadziła Ewa Rachfalik wieloletni dyrektor II LO oraz Radny Sejmiku Wojewódzkiego pan Stanisław Bukowiec. W aukcji aktywnie brali udział Starosta Adam Korta oraz Wicestarosta Ryszard Drożdżak.

Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się prace związane tematycznie z Ziemią Bocheńską. Już pierwsza licytowana praca „Dawna Bochnia widok z Uzborni” została wylicytowana za 800zł. Najwięcej, bo aż 3600 zł zapłacono za obraz „Dzwonnicę - Bazylika”.
Łącznie w czasie aukcji zebrano ponad 50 tysięcy złotych. Bardzo duża w tym zasługa lokalnych przedsiębiorców, którzy bardzo aktywnie włączyli się w aukcję. Nadal można też nabyć prace w ramach tzw. wolnej sprzedaży w siedzibie WTZ w Proszówkach.

mm