Raport z powiatu bocheńskiego!

10.04.2020
Z informacji przesłanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bochni, na dzień dzisiejszy (10.04) na terenie powiatu bocheńskiego rozpoznanych mamy 63 przypadków zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi, w tym 10 osób hospitalizowanych i 52 w izolacji domowej, 1 osoba zmarła (dotyczy to osoby z Gminy Drwinia, która zmarła, nie stwierdzono, aby przyczyną był koronawirus).

W tej grupie znajduje się :

- 11 osób z Gminy Drwinia (2 kobiety i mężczyzna - hospitalizowani, 4 kobiety i 3 mężczyzn w izolacji domowej, 1 osoba zmarła).

- 41 osób z Miasta Bochnia (2 kobiety i 4 mężczyzn – hospitalizowani, 15 kobiet i 20 mężczyzn w izolacji domowej).

- 3 osoby z Gminy Bochnia (2 kobiety i mężczyzna przebywają w  izolacji domowej).

- 5 osoby z Gminy Rzezawa (2 mężczyzn i 2 kobiety - izolacja domowa, mężczyzna - hospitalizowany).

- 1 osoba z Gminy Lipnica Murowana (kobieta – izolacja domowa)

- 2 osoby z Gminy Nowy Wiśnicz (kobieta i mężczyzna w izolacji domowe).

Na kwarantannie domowej łącznie przebywa 976 osób (jest to kwarantanna graniczna i nałożona decyzją Sanepidu).

Prosimy o zachowanie rozwagi, pozostanie w domach, a jeśli wyjście jest konieczne, zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa!!!

sk