Nawigacja

Prześlij zgłoszenie do udziału w Festiwalu "Integracja malowana dźwiękiem"

13.02.2024
Ruszyły zgłoszenia do 17. edycji Festiwalu
fot. Stowarzyszenie "Kropla Dobroci"
Ruszyły zgłoszenia do 17. edycji Festiwalu
Potrafisz śpiewać, a występ na scenie nie jest dla Ciebie problemem? Mamy coś dla Ciebie! Już można przesyłać zgłoszenia do udziału w 17. Małopolskim Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. W tym roku festiwal rusza 22 maja!

Trzy wyjątkowe dni w Bochni

Organizatorzy zapraszają do magicznego świata dźwięków i emocji, gdzie muzyka staje się mostem, łączącym serca i umysły! Małopolski Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” to niezwykłe wydarzenie, które przekracza granice, łącząc pełnosprawnych z niepełnosprawnymi artystami w jednym harmonijnym brzmieniu. W tym roku warsztaty i koncerty zaplanowano w dniach 22-24 maja.

Jak to się odbywa?

Zgłoszenia można przesyłać w trzech kategoriach – integracyjny duet muzyczny, zespół i kabaret. Kwalifikacje odbywają się na podstawie nadesłanych nagrań wideo, następnie uczestnicy są łączeni w tzw. integracyjne duety muzyczne (osoba niepełnosprawna – zdrowy rówieśnik). Podczas warsztatów w parach uczestnicy przygotowują wspólnie piosenkę, którą trzeciego dnia festiwalu prezentują na przesłuchaniach konkursowych z udziałem publiczności. Występują także zespoły i kabarety.
Występy na festiwalowej scenie to prawdziwa uczta dla zmysłów, gdzie talenty kwitną niezależnie od ograniczeń. Wraz z dźwiękami płynie przesłanie tolerancji i akceptacji, bo w festiwalowym świecie każdy głos jest ważny, każda melodia ma swoje piękno, a każdy uczestnik festiwalu wnosi niepowtarzalny kawałek siebie.


Jak zgłosić swój udział?

Wystarczy wypełnić formularz i dołączyć próbkę swoich zdolności wokalnych. Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca.
Do tej pory uczestników oceniały takie gwiazdy polskiej estrady m.in. jak Marek Piekarczyk, Alicja Węgorzewska, Artur Barciś, Ania Rusowicz, Grzegorz Hyży, Zbigniew Wodecki czy Halinka Mlynkowa. Kto w tym roku zasiądzie w festiwalowym Jury? Organizatorzy zdradzą niebawem.
Nie zwlekaj, już dziś wypełnij zgłoszenie!

Organizator Festiwalu: Stowarzyszenie „Kropla Dobroci”

Współpraca: SOSW Bochnia

Partner Główny: Województwo Małopolska

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Festiwal odbywa się w ramach projektu „Wizytówki Małopolski”.

Festiwalowi od wielu lat patronuje Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

[sk]