Promocja książki „Bocheńska Saga – Domy i ludzie”

Promocja książki „Bocheńska Saga – Domy i ludzie”
fot. Starostwo Powiatowe/P.Salamon
Promocja książki „Bocheńska Saga – Domy i ludzie”
W Auli św. Mikołaja odbyła się promocja książki „Bocheńska Saga – domy i ludzie”, wydanej wspólnie przez Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej oraz Wydawnictwo Regis przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Bochni.
Gdy padło pytanie czy Powiat Bocheński wesprze wydanie książki "Bocheńska Saga Domy i Ludzie" nawet przez chwilę nad tym się nie zastanawialiśmy. Wparcie finansowe tej publikacji było czymś wręcz oczywistym. Ta olbrzymia ilość osób podczas czwartkowej promocji książki pokazała jak wielkie było zapotrzebowanie na tego typu publikację. Nie bez znaczenia jest też osoba Pani Janiny Kęsek, autorki Sagi. Każdy kto miał okazję poznać Panią Ninę wie, że jest to osoba wyjątkowa - życzliwa, od której bije radość i ciepło. Bocheńszczyzna ma wyjątkowe szczęście, że Pani Nina jest wśród nas i 30 lat temu postanowiła podjąć wyzwanie jakim było utrwalenie losów mieszkańców ziemii bocheńskiej.
mówi Adam Korta Starosta Bocheński

Autorką książki jest Janina Kęsek – wnuczka prof. Stanisława Fischera i wieloletnia, dziś emerytowana już kustosz Muzeum jego imienia, redaktor naczelna Wiadomości Bocheńskich, współtwórczyni i wieloletnia przewodnicząca Komitetu Ratowania Zabytkowych Nagrobków Cmentarza Komunalnego w Bochni, autorka i współautorka licznych publikacji, artykułów, sesji, prelekcji, wykładów, odczytów, wystaw, folderów i innych niezliczonych opracowań badających i promujących Bocheńszczyznę.