Nawigacja

Prawie 2,7 miliona złotych na rozbudowę drogi powiatowej w Gierczycach i Nieszkowicach Małych

25.03.2022
Podpisanie umowy na realizację inwestycji w Gierczycach i Nieszkowicach Małych
fot. Sabina Kierepka
Podpisanie umowy na realizację inwestycji w Gierczycach i Nieszkowicach Małych
Prawie 2,7 miliona złotych dofinansowania otrzymał Powiat Bocheński z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rozbudowę drogi powiatowej w Gierczycach i Nieszkowicach Małych. Dzisiaj starosta bocheński Adama Korta w obecności członków Zarządu Powiatu oraz radnych powiatowych odebrał z rąk wicewojewody małopolskiego Ryszarda Pagacza symboliczny czek na realizację zadania inwestycyjnego.
To z pewnością bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Gminy Bochnia, przede wszystkim Gierczyc i Nieszkowic Małych. Na rozbudowanym odcinku drogi nie tylko wzrośnie komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników tej drogi. Inwestycja rozpocznie się w kwietniu, a zakończenie planowane jest na koniec października. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania środków na realizacje tego zadania
mówi starosta Adam Korta

Całkowita wartość zadania to prawie 5,4 miliona złotych. W ramach inwestycji planowana jest rozbudowa kilometrowego odcinka drogi powiatowej. Jezdnia zostanie poszerzona, wykonane zostaną nakładki wzmacniające oraz nowa warstwa konstrukcyjna. Powstanie chodnik, nowe pobocza i zjazdy oraz skrzyżowanie z drogą gminną. Drogowcy wybudują zatoki autobusowe, umocnią skarpy oraz przebudują infrastrukturę techniczną.

Podczas spotkania, czeki odebrali również samorządowcy z Bochni, Nowego Wiśnicza i Brzeska oraz Gmin: Rzezawa, Żegocina, Trzciana, Szczurowa i Dębno.

[sk]