kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Powstanie tymczasowy most na Wiśle w Świniarach

Powstanie tymczasowy most na Wiśle w Świniarach

Dodano: 10.07.2020 08:00 Powstanie tymczasowy most na Wiśle w Świniarach
Most pontonowy powstanie na styku dwóch powiatów bocheńskiego i proszowickiego. Przeprawa będzie zlokalizowana pomiędzy Świniarami a Sierosławicami, w miejscu gdzie przed laty funkcjonował prom. W tej sprawie Starosta Bocheński Adam Korta w Nowym Brzesku podpisał list intencyjny z innymi samorządowcami.

Na początku lipca z powodu remontu zamknięto most na Wiśle w Nowy Brzesku, który łączył powiaty bocheński i proszowicki. Aby obecnie dostać się na drugi brzeg mieszkańcy muszą nadkładać blisko 40 kilometrów.

Przedostanie się z terenu powiatu proszowickiego na teren powiatu bocheńskiego jest bardzo skomplikowane. Wykonanie tej tymczasowej przeprawy bardzo poprawi komunikację – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

W najbliższą środę wojsko postawi most pontonowy, który zapewni mieszkańcom możliwość przeprawy przez Wisłę. Będzie on funkcjonowała do czasu zakończenia remontu mostu w Nowym Brzesku, czyli do końca sierpnia. Koszt ustawienia tymczasowej przeprawy podzielą pomiędzy siebie samorządy: Województwa Małopolskiego, Powiatu Bocheńskiego, Powiatu Proszowickiego, Gminy Drwinia i Gminy Nowe Brzesko.

 

mm