Powstanie rondo w Jodłówce

09.10.2019
Władze powiatów bocheńskiego i brzeskiego oraz gmin Rzezawa i Brzeska rozpoczęły przygotowania do przebudowy skrzyżowania dróg na granicy miejscowości Jodłówka i Jasień. Samorządy planują wspólnymi siłami zmodernizować to skrzyżowania i wprowadzić w tym miejscu ruch okrężny.

Skrzyżowania typu rondo nie tylko usprawni i upłynni ruch w tym miejscu, ale również poprawi bezpieczeństwo. Warto przypomnieć, że budowa tego typu skrzyżowań to jeden z punków programu wyborczego Naszej Wspólnej Sprawy – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

W ubiegłym tygodniu doszło do spotkania w tej w Starostwie Powiatowym w Brzesku. Kolejnym etapem będzie podpisanie stosownego porozumienia dotyczącego współfinansowania inwestycji i harmonogramu realizacji. Koordynatorem projektu i realizatorem inwestycji będzie Powiat Brzeski.

mm