Nawigacja

Powstanie chodnik w Okulicach i Bratucicach

11.03.2024
Niedługo ruszy przebudowa drogi wraz z budową chodnika w Okulicach i Bratucicach. Podpisano właśnie umowę na z wykonawcą na realizację tej inwestycji. Za ponad 2,6 miliona złotych przebudowana zostanie droga oraz powstanie ponad 600 metrów chodnika.
To znaczące wydarzenie dla mieszkańców Okulic i Bratucic oraz okolicznych terenów. Podpisano umowę na remont drogi, który poprawi bezpieczeństwo mieszkańców. W najbliższy czasie wykonawca rozpocznie prace
wyjaśnia Adam Korta Starosta Bocheński.

Główne elementy remontu obejmują:

  • Rozbudowę i poszerzenie jezdni na długości 490 metrów, co z pewnością przyczyni się do poprawy płynności ruchu oraz bezpieczeństwa uczestników drogi.
  • Budowę chodnika o długości 624 metrów, co stanie się ważnym udogodnieniem dla pieszych, zwłaszcza dla uczniów szkoły znajdującej się w pobliżu.
  • Przebudowę istniejącego parkingu przy szkole, co zwiększy dostępność miejsc postojowych oraz ułatwi codzienne funkcjonowanie uczniów, nauczycieli i rodziców.
  • Budowę systemu odwodnienia drogowego, co przyczyni się do zwiększenia odporności drogi na warunki atmosferyczne oraz przedłuży jej trwałość.

Podpisanie umowy odbyło się w Okulicach w obecności mieszkańców, Starosty Bocheńskiego Adama Korty oraz Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Bochni Józefa Słoniny. Inwestycje uda się zrealizować dzięki pozyskaniu środków w ramach Funduszu Rozwoju Dróg. Prace powinny zakończyć się na początku przyszłego roku.