Nawigacja

Powiatowy Zarząd Dróg Srebrnym Liderem Inwestycji

12.02.2024
Certyfikat Srebrny Samorządowy Lider Inwestycji
fot. Samorządowy Lider Inwestycji
Certyfikat Srebrny Samorządowy Lider Inwestycji
Powiatowy Zarząd Dróg otrzymał certyfikat - Srebrny Samorządowy Lider Inwestycji za osiągnięcia w Ogólnopolskim Rankingu.

W uzasadnieniu możemy przeczytać, że po przeanalizowaniu prawie 50 tysięcy regionów, postanowiono przyznać wyróżnienie za wysoką aktywność inwestycyjną.

Samorządowy Lider Inwestycji, to ogólnopolski ranking, którego zadaniem jest niezależna, obiektywna i wiarygodna ocena poziomu oddziaływania samorządów i jednostek samorządowych na aktywność inwestycyjną całego kraju.

Ranking tworzony jest dwuetapowo. W etapie pierwszym – regionalnym w obrębie każdego z kilkudziesięciu tysięcy mniejszych rankingów, wyłanianych jest dziesięć podmiotów (samorządy razem z instytucjami) o największej aktywności inwestycyjnej i wpływie na rynek inwestycyjny danego regionu. Podmioty z TOP 10 etapu regionalnego, przechodzą do etapu drugiego - ogólnopolskiego, w którym odsiewa się tylko samorządy i ich jednostki samorządowe oraz oceniany jest ich wpływ na rynek inwestycyjny całego kraju. Ocena samorządów oparta jest o kryteria wskazane w Regulaminie.

W ciągu 2023 roku Powiat Bocheński zainwestował znaczące środki w rozwój infrastruktury drogowej. Kluczowe inwestycje przyczyniły się do poprawy komunikacji i bezpieczeństwa drogowego. Nowoczesne podejście do infrastruktury stanowiło fundament dla dalszego wzrostu gospodarczego i atrakcyjności powiatu dla inwestorów. Łącznie na inwestycje drogowe wydatkowano ponad 41 milionów złotych a do najważniejszych inwestycji ubiegłego roku można zaliczyć z pewnością rozbudowę drogi Leksandrowa- Żegocina-Chrostowa-Kępanów, Trzciana - Łąkta Dolna czy Nieprześnia-Zawada. Tym bardziej cieszy to wyróżnienie, za co przede wszystkim dziękuję pracownikom Powiatowego Zarządu Dróg
mówi starosta Adam Korta

[sk]