Nawigacja

Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Krasomówczy

26.03.2019
W Przedszkolu Samorządowym im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lipnicy Murowanej odbyła się VIII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorsko-Krasomówczego pod hasłem Dbaj o przyrodę, czystą wodę i powietrze.

Od lat konkurs recytatorsko-krasomówczy ma na celu rozbudzanie
w najmłodszych zainteresowania literaturą dziecięcą, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz promowanie uzdolnionych dzieci.

Na konkurs do lipnickiego przedszkola przyjechało 24 dzieci z innych placówek powiatu bocheńskiego: pięcio i sześciolatków. 

W jury zasiadły:  Alicja Świątek – emerytowany doradca metodyczny, Magdalena Maciejowska – kierownik Filii Nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni,  Anna Kocot – Maciuszek – dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Bochni oraz Anna Cempura – kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Lipnicy Murowanej.

Członkinie jury stanęły przed trudnym zadaniem oceny i wyboru najlepszych prezentacji. Jury zgodnie stwierdziło, że dzieci, zarówno pięcioletnie jak i sześcioletnie prezentowały wysoki poziom i były świetnie przygotowane przez nauczycieli i rodziców. Na szczęście, dzięki hojności sponsorów konkursu, żadne dziecko nie odjechało z lipnickiego przedszkola bez dyplomu i nagrody rzeczowej.

Wyniki

Kategoria dzieci pięcioletnich:

GRAND PRIX Iga Pietras – Przedszkole Nowy Wiśnicz – oddział w Olchawie

I MIEJSCE Jakub Kępa –  Przedszkole Publiczne w Łąkcie Górnej

II MIEJSCE Helena Jurgała – Miejskie Przedszkole Nr 6 w Bochni

III MIEJSCE ex aequo

Amelia Rusoń –  Publiczne Przedszkole w Trzcianie

Natalia Wrona –  Przedszkole Publiczne w Żegocinie

Kategoria dzieci sześcioletnich:

GRAND PRIX Antonina Pałka –  Publiczne Przedszkole w Rzezawie

I MIEJSCE ex aequo

Lena Wrona - Przedszkole Publiczne Łąkta Górna

Bartłomiej Wrześniewski –  Miejskie Przedszkole nr 5 w Bochni

II MIEJSCE Zuzanna Winnicka – Przedszkole Publiczne w Żegocinie

III MIEJSCE ex aequo

Adam Marmol –  Miejskie Przedszkole nr 4 w Bochni

Szymon Kania – Przedszkole w Nowym Wiśniczu

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody za udział. W przerwie konkursu piękny taniec zaprezentowały dzieci sześcioletnie z lipnickiego przedszkola, przygotowane przez wychowawcę p. Joannę Grabarz.  
Zapraszamy znów za rok na święto poezji do lipnickiego przedszkola!

Honorowy patronat nad konkursem objął wójt Gminy Lipnica Murowana Tomasz Gromala. Nagrody w konkursie zostały sfinansowane m.in. że środków Starosta Powiatowego w Bochni.

 

sk