Powiat wsparł bocheńskich pływaków na Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym

29.11.2019
W Kędzierzynie Koźlu odbyły się 10 Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. W zawodach tych wzięło udział 213 ratowników i ratowniczek z całej Polski, w tym 13-osobowa reprezentacja ,,Rescue Team Bochnia”, którą wsparło Starostwo Powiatowe w Bochni.

Zespół w składzie: Weronika Przyborowska, Gabriela Rogowska, Joanna Mazurek, Weronika Wilk, Aleksandra Oświęcimka, Maciej Nowak, Jakub Małek, Emil Pilch, Klaudiusz Siedliński, Wiktor Wojas, Jakub Przybyła, Karol Bajda, Jakub Michalski pod kierownictwem trenera Mirosława Rydz, reprezentujących Tarnowskie WOPR.

Zawodnicy walczyli o nowe rekordy i tytuł Mistrza Polski w 5 konkurencjach indywidualnych:  200 m i 100 m z przeszkodami, 100 m ratowanie manekina z pasem, 100 m ratowanie kombinowane, 100 m ratowanie manekina w płetwach, 50 m ratowanie manekina oraz 3 sztafetach: sztafeta 4x25 m holowanie manekina, sztafeta 4x50 m z przeszkodami, sztafeta 4 x 50 m z pasem ratowniczym.

Celem zawodów było podniesienie poziomu wyszkolenia ratowników, promocja sportowego ratownictwa wodnego oraz popularyzacja pływania i ratownictwa wśród dzieci i młodzieży, jako czynnej formy uprawiania rekreacji sportowej. Była to również okazja do sprawdzenia umiejętności pływackich i ratowniczych oraz podsumowanie sezonu letniego. Zawody pokazywały umiejętności jakich ratownicy nabyli podczas szkoleń, w czasie ćwiczeń, treningów oraz dyżurów pełnionych na kąpieliskach, akwenach, pływalniach i plażach nadmorskich.

Start w zawodach z pewnością umożliwił zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności. Jest motywacją do dalszych treningów i nieustannego poprawiania wyników, rozwijania się oraz chęcią do ponownego wystartowania w zawodach Mistrzostw Polski.

sk