Powiat otrzymał środki na wsparcie rodziny

08.04.2020
Powiat Bocheński otrzymał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 1.552.196,00 zł na realizację projektu pn. Wsparcie rodziny i systemu pieczy zastępczej w Powiecie Bocheńskim.

Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży do 18 r.ż. i ich rodzin oraz całych rodzin tworzących system pieczy zastępczej działający na terenie powiatu bocheńskiego.
Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności specjalistycznych usług wspierania rodziny i rozwój pieczy zastępczej funkcjonującej na terenie powiatu, poprzez zwiększenie miejsc w rodzinnej pieczy zastępczej i promocję rodzicielstwa zastępczego - mówi Adam Korta , starosta bocheński.
Realizatorami projektu będzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Całkowita wartość projektu 1.703.196,00 zł.

kh