Nawigacja

Ponad dwa tysiące uczniów na Giełdzie Informacji Zawodowej

19.03.2019
Ponad dwa tysiące uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i klas gimnazjalnych odwiedziło odbywającą się na hali I LO w Bochni Giełdę Informacji Zawodowej. Każdy chętny uczeń mógł poznać profile nauczania, porozmawiać z uczniami i uzyskać materiały reklamowe szkół oraz zaproszonych placówek.

Wybór szkoły to ważna i odpowiedzialna decyzja, która będzie miała wpływ na Waszą przyszłość. Ten właściwy to gwarancja wkroczenia na drogę rozwoju własnej osobowości, kariery – to inwestycja w przyszłoś ć – mówił Adam Korta Starosta Bocheński otwierając Giełdę.

Specjalnie dla uczniów wybierających się do szkoły średniej swoją ofertę edukacyjną prezentowały szkoły powiatu bocheńskiego tj. I LO w Bochni, II LO w Bochni, ZS nr 1 w Bochni, ZS nr 2 w Bochni, ZS nr 3 w Bochni, CKZiU w Łapanowie oraz SOSW w Bochni. Uczniowie, którzy odwiedzili Giełdę, mogli skorzystać również ze specjalistycznej pomocy w wyborze szkoły i zawodu oraz z materiałów informacyjnych Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bochni oraz otrzymać informację o Bursie Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego.

Odwiedzający giełdę mogli się również zapoznać się z ofertą Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu, Zespołu Szkół w Żegocinie oraz Akademickiego Liceum w Bochni.

Szczegółowa informacja o szkołach i placówkach dla których organem prowadzącym Powiat Bocheński dostępna jest na stronie internetowej www.bochnia.edu.pl.

 

mm