Nawigacja

Ponad 30 tysięcy złotych zebrali dla Bartusia !

17.04.2023
Turniej charytatywny Gramy dla Bartusia
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni/P.Salamon
Turniej charytatywny Gramy dla Bartusia
Cóż za emocje towarzyszyły turniejowi charytatywnemu o puchar starosty bocheńskiego, podczas którego zbierano środki na leczenie i rehabilitację Bartusia Kowala. Na tą chwilę zebrano ponad 30 tysięcy złotych, nie jest to jednak ostateczna kwota, ponieważ część kwot nie została jeszcze zaksięgowana. Trwają również kolejne licytacje internetowe.

Niestety rodzice Bartusia, nie mgli wziąć udziału w turnieju, ze względu na stan zdrowia chłopca, jednak skierowali do uczestników zawarte w liście ciepłe słowa i podziękowania.

W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn: Kopalnia Soli w Bochni, Komenda Powiatowa Policji w Brzesku, Krawczyk Team, OSP Tworkowa, Parafia św. Pawła Apostoła, AQUER Bochnia, Komenda Powiatowa Policji w Bochni, Stalprodukt Oldboys, Powiatowa Straż Pożarna w Bochni oraz Starostwo Powiatowe w Bochni.

W fazie pucharowej spotkały się drużyny Krawczyk Team, Parafii św. Pawła Apostoła, Policji z Bochni i Stalprodukt Oldboys. W finale bezkonkurencyjny okazał się zespół Krawczyk Team, który pokonał Parafie Św. Pawła Apostoła 2:0. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Robert Łacny (Krawczyk Team), najlepszym strzelcem Mateusz Goryczka (Krawczyk Team), a bramkarzem ks. Piotr Burdacki (parafia św. Pawła Apostoła). 

Jednak mecze to nie wszytko bo oprócz turnieju odbyły się licytacje, animacje dla dzieci czy możliwość przejazdu amerykańskim samochodem policyjnym lub Ferrari FF. Miłym gestem był również przekazany przez Kopalnie Soli w Bochni czek na 1000 dla rodziców Bartusia.

Tylko podczas samych licytacji zebrano 7730 zł., gdzie Piłka Wisły Kraków z autografami zawodników  –  została wylicytowana przez Stalprodukt S. A za niebagatelną kwotę 2000 zł., zestaw publikacji od Burmistrza Miasta Bochnia – 1500 zł wylicytowany przez Starostę Bocheńskiego, piłka BSF ABJ Powiat Bochnia z podpisami zawodników – 1000 zł, wylicytowana przez Komendanta KPP w Bochni, koszulka drużyny BSF ABJ Powiat Bochnia z podpisami zawodników – 900 zł, wylicytowana przez OSP Tworkowa, kolacja ze Starostą Bocheńskim – 700 zł wylicytowana przez BKS Oldbojs, voucher na zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni – 660zł wylicytowany przez Katarzynę i Janusza Migasów oraz Adama Pawulskiego, szalik BSF ABJ Powiat Bochnia – 400 zł, przez BKS Oldbojs; natomiast vouchery na zabiegi kosmetyczne zostały wylicytowane łącznie za 420 zł przez Sylwię Zajt oraz Mateusza Mulkę, a voucher na uloterapię za kwotę 150zł przez Maksymiliana Trusia.

Oprócz licytacji, środki zbierano do puszek w których  znalazło się 5153 zł.


Oczywiście celem organizacji turnieju była pomoc Bartusiowi Kowalowi jednak zawsze wartością dodana takiego wydarzenia to integracja lokalnej społeczności. To była świetna zabawa, połączona z ważnym przesłaniem, że trzeba i warto pomagać
mówi starosta Korta

Podziękowania od rodziców Bartusia Kowala

Licytować można jeszcze TUTAJ https://www.facebook.com/profile.php?id=100089569204175

Pełna galeria zdjęć - https://bit.ly/turniej_zdjęcia

Starostwo Powiatowe w Bochni składa podziękowania dla sponsorów, osób i instytucji, które wsparły wydarzenie: Dyrekcja i pracownicy Zespołu Szkół nr 1 w Bochni, Ratownicy Szpitala Powiatowego w Bochni, Orkiestra Dęta ze Starego Wiśnicza, Mateusza Gołasa, Mascort Opakowania, PSS Społem Bochnia, Szkoła Pływania i Klub Sportowy H2O, Gerex, Estetiq Salon Urody, Kopalnia Soli Bochnia, BSF ABJ Powiat Bochnia, Pasieka u Kiejdów, Air-Tech-Bud, Aquer, Klasykiwynajem.pl, Chantilly, Cukiernia Maja, Słodka Bochnia, Pracownia Fryzjerska Jolanta Kubas, Sunseb, Stalprodukt Wamech, Klinika Samochodowa z Nowego Wiśnicza, Przychodni Rehabilitacyjnej MARC MED., Bolarus, Green Home Investment, Am Pak  Systemy Taśmowania, MeblArt, Mroczek i Synowie, Marex, Ekombud, MiąskoTeam, GAM hydraulik, AiFO, Auto Miś, Eurofirany, Krawczyk Rental i Sprzęt, Lemon, RERUM, Market ABC, Studio AKCES, Klub Bellatores Bochnia, Goldbus. 

[sk]