Pomoc prawna

07.06.2021
Potrzebujesz pomocy prawnika? Nie radzisz sobie z zadłużeniem? Nie możesz porozumieć się z sąsiadem? Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego! Taka pomoc jest udzielana za darmo, nic nie musisz za nią płacić.

Jaką pomoc możesz otrzymać?

•    informację, jaka jest twoja sytuacja prawa oraz jakie są twoje prawa i obowiązki;
informację, jak można rozwiązać twój problem;
•    pomoc przy sporządzeniu projektu pisma, wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych lub wniosku o ustanowienie pełnomocnika z urzędu,
•    pomoc przy sporządzeniu planu działania (np. spłaty zobowiązań) oraz w jego realizacji,
•    darmową mediację (np. w sytuacji konfliktu z sąsiadem).

Jak możesz skorzystać z pomocy? Skontaktuj się telefonicznie z pracownikiem starostwa powiatowego (urzędu miasta) i poproś o umówienie na wizytę lub umów się samodzielnie przez formularz na stronie np.ms.gov.pl.