Pomoc dla Łapanowa!

26.06.2020
Wiele osób deklaruje bezinteresowną pomoc powodzianom z Gminy Łapanów, w związku z tym urzędnicy przygotowali listę artykułów, które na ten moment są najbardziej potrzebne jak również utworzono specjalny numer konta.

Lista artykułów:

- środki czystości, pralka, ręczniki, mopy, farby, grunty, wałki, środki odgrzybiające, ściągaczki do wody, łopaty, rękawiczki, wiadra, żywność długoterminowa.

Z drugiej strony darczyńcy podarowali wiele artykułów, które do tej pory nie znalazły właścicieli. Gdyby ktoś z powodzian potrzebował poniższych artykułów proszony jest o kontakt z Urzędem Gminy – nr tel. 14 684 85 13:

– zboże, lodówka, używana odzież, meble, materace, pościel, siano, słoma, usługa koparko-ładowarki na sobotę, piasek i żywność.

Urząd Gminy dysponuje jeszcze kilkoma osuszaczami, można je odebrać z Urzędu Gminy Łapanów p. 3 (kontakt: 14 684 85 13).

Ponadto można dokonywać wpłat z przeznaczeniem na pomoc dla powodzian. Wpłat można dokonywać na nr konta 14 8591 0007 0120 0000 0026 0001 w Krakowskim Banku Spółdzielczym o./Łapanów z dopiskiem „darowizna dla powodzian ”. Środki te zostaną przeznaczone na bieżącą pomoc dla poszkodowanych.

sk