Nawigacja

Pierwszy dzwonek w mechaniku

01.09.2021
Rozpoczęcie roku szkolnego
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
Rozpoczęcie roku szkolnego
Prawie 4800 uczniów rozpoczęło dziś rok szkolny w powiecie, w tym blisko 1200 uczniów klas pierwszych. W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół nr 1 w Bochni uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Włodzimierz Bernacki oraz Starosta Bocheński Adam Korta.

Zespół Szkół nr 1 w Bochni czyli popularny mechanik to największa szkoła w Powiecie Bocheńskim. W tym roku będzie do niej uczęszczało ponad 1700 uczniów. Tak duża liczba uczniów spowodowała, że w uroczystej inauguracji roku szkolnego na hali sportowej wzięły udział tylko pierwsze klasy.

Dziś, 1 września, jak co roku, radośni, wypoczęci i pełni zapału zasiedliście w ławach szkolnych. Ciekawi nowych wyzwań oraz nieodkrytych dróg i ścieżek, jakie czekają na Was u progu nowego roku szkolnego. Głęboko wierzę, że odkrywanie wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności będzie dla Was nieustająco fascynującym doświadczeniem
mówił Starosta Bocheński Adam Korta

W czasie uroczystości dyrektor szkoły Jan Balicki odebrał ślubowanie od pierwszoklasistów. Uczniowie ze starszych klas przygotowali również program z okazji rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

W szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Bocheński naukę rozpoczęło dziś 4790 uczniów w 167 oddziałach. Do klas pierwszych przyszło 1181 uczniów. Liczba uczniów w poszczególnych szkołach kształtuje się to następująco:

I Liceum Ogólnokształcące - 919 uczniów;
II Liceum Ogólnokształcące - 506 uczniów;
Zespół Szkół nr 1 w Bochni - 1706 uczniów;
Zespół Szkół Nr 2 w Bochni - 640 uczniów;
Zespół Szkół Nr 3 w Bochni – 730 uczniów;
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie – 289 uczniów.