Piękny prezent dla pensjonariuszy ZOL w Bochni

Uczniowie CKZiU w Łapanowie
fot. SP ZOZ w Bochni
Uczniowie CKZiU w Łapanowie
Graby, tuje, ale też hortensje, róże i lawendy posadzili uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie obok nowego budynku Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Bochni. Wszystko to w ramach akcji koordynowanej przez dwie nauczycielki: Barbarę Radzięta i Olgę Mleczko.

Kilka dni temu młodzież CKZiU w Łapanowie przez kilka godzin pracowała obok budynku ZOL. Porządkowali trawniki, wyrywali chwasty i sadzili nowe krzewy i kwiaty.

Wszystko to po to, by pacjentom ZOL, którzy już niebawem przeprowadza się do nowego budynku było przyjemniej
podkreśla Renata Weiss, Naczelna Pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Bochni, jedna z inicjatorek akcji
– drugą  – jest Urszula Maślak pielęgniarka oddziałowa oddziału opiekuńczo-leczniczego w bocheńskiej lecznicy.

To dzięki niej młodzież  tak pięknie udekorowała otoczenie  nowego zakładu.

Pacjenci przez okno będą kogli podziwiać  łososiowe róże, lawendę i  białe hortensje. Zieloną ścianę utworzą też tuje i graby sadzone naprzemiennie. Efekt będzie widoczny już na wiosnę.

Warto dodać, że krzewy i kwiaty pochodzą z prywatnych ogrodów uczniów i nauczycieli. Akcję wsparła też zaprzyjaźniona z łapanowską placówką szkółka ogrodnicza.

Dziękuje dyrektorowi szkoły Panu Jarosławowi Marcowi, pracownikom, a przede wszystkim uczniom, którzy pomogli i zaangażowali się w realizację tej akcji
mówi Jarosław Kycia dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni