Nawigacja

Piękny budynek SOSW

30.11.2021
Prawie 1,5 miliona złotych kosztowała termomodernizacja budynku byłej bursy szkolnej przy ul. Kazimierza Wielkiego w Bochni, w którym obecnie zlokalizowany jest Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy. Zarząd Powiatu w Bochni odwiedził placówkę, aby sprawdzić jak uczniowie i nauczyciele, czują się w nowym warunkach.

Prace modernizacyjne miały szeroki zakres. Oprócz izolacji termicznej i przeciwwilgociowej ścian piwnic i odwodniania, docieplono poddasze, strych i ściany jaskółek. Wykonano elewację i wymieniono ogrzewanie w budynku. Szkoła zyskała również w części nowe okna i drzwi.

Dzięki tej modernizacji udało się  nie tylko znacząco obniżyć koszty ogrzewania budynku, ale przede wszystkim zapewnić komfort nauki uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego
- mówi starosta Adam Korta

Warto dodać, że na budynku, pojawiły się również budki lęgowe dla jerzyków, kawek i wróbli, które zostały zamontowane w miejscach wskazanych przez współpracującego przy realizacji tej inwestycji, ornitologa.

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w wysokości ponad 834 tysięcy złotych. Wartość całej inwestycja to blisko 1,5 miliona złotych.