Nawigacja

Pamiętajmy o deklaracji CEEB

25.01.2022
www.gunb.gov.pl
fot. www.gunb.gov.pl
www.gunb.gov.pl
Tylko do końca czerwca br. każdy mieszkaniec lub zarządca budynku ma czas, aby złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), gdzie znajdą się informacje o rodzaju ogrzewania stosowanego w budynkach. Deklarację, której wypełnienie jest obowiązkowe, można złożyć on-line lub osobiście w swoim urzędzie gminy.

Obowiązek dotyczy każdego budynku, który posiada źródła ciepła lub spalania paliw do 1 MW.  Nie ma przy tym znaczenia, czy źródło ciepła i spalania paliw znajduje się w domku na działce, w kamienicy, w warsztacie czy w szpitalu – wszystkie budynki podlegają zgłoszeniu. Należy zgłosić każde źródła ogrzewania - piece i kotły: gazowe, węglowe czy na pellet, kominki, pompy ciepła czy ogrzewanie z sieci. W imieniu mieszkańców domów wielorodzinnych, którzy korzystają ze wspólnego źródła ciepła, zrobi to zarządca.

Deklarację można złożyć osobiście w urzędzie gminy/miasta właściwym dla lokalizacji zgłaszanej nieruchomości bądź też online przy użyciu profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego poprzez wypełnienie formularza na stronie www.zone.gunb.gov.pl.

Więcej informacji nt. Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków można uzyskać na stronach internetowych:
•    www.gunb.gov.pl,
•    www.zone.gunb.gov.pl.