Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego CeA Challenge Cup Letni 2022

01.07.2022
W najbliższy weekend w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni Bochni odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego CeA Challenge Cup Letni 2022. Patronat honorowy nad turniejem objęli Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, starosta bocheński Adam Korta i burmistrz Stefan Kolawiński.

Tegoroczna edycja jest szczególna, gdyż oprócz tancerzy z Polski liczny udział zapowiedzieli uczestnicy z Ukrainy (dzieci i młodzież), którym organizatorzy zaproponowali bezpłatny udział w turnieju, mając nadzieję, że będzie on dla nich namiastką powrotu do wolności i normalności.

Część turnieju to także rywalizacja par seniorskich z całej Polski. Celem wydarzenia jest zaprezentowanie dorobku artystycznego i udział w rywalizacji sportowej, popularyzacja tańca wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, jako formy aktywnego wypoczynku, a równocześnie rywalizacji sportowej z zachowaniem zasad fair play. Organizatorem wydarzenia jest Cor et Animus Fundacja oraz Pactum.

[sk]