Od lipca w Bochni na jednym ze skrzyżowań wprowadzono ruch okrężny

28.09.2020
Skrzyżowanie ulic Trudna, Brzeska, Krzeczowska i Poniatowskiego do niedawno było jednym z najbardziej zakorkowanych miejsc na mapie drogowej Bochni. Aby temu zapobiec władze powiatu bocheńskiego zdecydowały o wprowadzeniu nietypowego rozwiązania w tym rejonie. Pierwszy etap wprowadzonego rozwiązania to ruch okrężny wokół znajdujących się w tam zabudowań. Jeśli to rozwiązanie sprawdzi się, kolejnym etapem będzie wykupienie zabudowań.

Pomimo tego iż od wprowadzonego rozwiązania minęło już 2 miesiące, w dalszym ciągu możemy zaobserwować niedostosowywanie się kierujących do obowiązujących przepisów, a co za tym idzie stwarzania zagrożenia dla innych pojazdów korzystających z ronda.

Wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego postanowiliśmy przygotować krótki filmik, można powiedzieć instruktażowo – edukacyjny, który mam nadzieję, że zwróci uwagę kierujących na wprowadzone rozwiązanie drogowe – wyjaśnia Adam Korta starosta bocheński.

Starostwo Powiatowe w Bochni składa podziękowania Komendantowi oraz Policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego za pomoc przy realizacji materiału.

Zobacz film: