Obchody Świeta Policji w KPP w Bochni

Obchody Świeta Policji w KPP w Bochni
fot. KPP
Obchody Świeta Policji w KPP w Bochni
W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni odbyły się uroczystości związane ze 102-rocznicą powstania Policji Państwowej
W tym roku w Komendzie Powiatowej Policji uroczystości związane z tym świętem miały miejsce 16 lipca. Na placu komendy stawili się szefowie bocheńskiej jednostki, kadra kierownicza, policjanci nominowani do odznaczeń i wyższych stopni służbowych oraz zaproszeni goście reprezentujący lokalne samorządy.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru komendy oraz odśpiewania hymnu narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk wręczył mianowanym akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Wręczono także medale 30-lecia Powstania NSZZ Policjantów oraz brązowe medale za zasługi dla NSZZ Policjantów województwa małopolskiego. W trakcie swojego przemówienia, szef bocheńskiej komendy podziękował za obecność i całoroczne wsparcie zgromadzonym gościom reprezentującym lokalne samorządy, wśród których był wicestarosta Ryszard Drożdżak. Komendant podziękował także mundurowym za ich codzienny trud i zaangażowanie w służbie oraz współpracę. Życzył im jednocześnie kolejnych sukcesów zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i osobistej. W tym roku akty nominacyjne na wyższe stopnie otrzymało 39 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej Polskiej z 24 lipca 1919 r. Na pamiątkę tego wydarzenia każdego roku, 24 lipca obchodzone jest Święto Policji. W 2021 r. obchodzimy także 90 rocznicę utworzenia „powietrznej struktury” w polskiej Policji.