Nawigacja

Nowy parking przy bocheńskim szpitalu

11.08.2023
Dobra wiadomość dla pacjentów Szpitala Powiatowego w Bochni, ale też wszystkich odwiedzających chorych. Od dziś czynny jest nowy parking przy powiatowej lecznicy. 37 miejsc postojowych, w tych 8 dla osób z niepełnosprawnościami, zlokalizowanych jest od strony ulicy Krakowskiej.

W piątek inwestycję obejrzeli Adam Korta Bocheński Starosta, Marek Rudnik i Jerzy Błoniarz z Zarządu Powiatu Bocheńskiego. W spotkaniu wziął udział także Jarosław Kycia dyrektor  szpitala, Jan Komasa kierownik Działu Techniczno-Gospodarczego szpital,  Jerzy Maćkowski inspektor nadzoru oraz Ryszard Birkowski wykonawca inwestycji.

To jedna z tych inwestycji, które ułatwią życie mieszkańcom naszego powiatu. To kolejne miejsca parkingowe w mieście, gdzie liczba miejsc postojowych jest mocno ograniczona. Przypomnę, że w ubiegłym roku udało się oddać duży parking koło budynku gdzie swoją siedzibę ma m.in. PCPR
mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Budowa parkingu została zakończona już kilka tygodni temu, jednak konieczne było uzyskanie wszystkich niezbędnych zgód i pozwoleń na użytkowanie tego miejsca. Oznaczony wjazd na parking znajduje się od strony ulicy Krakowskiej.  Tworzy go 37 miejsc postojowych, osiem z nich jest dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami. Postój na  czterech miejscach dla niepełnosprawnych  od strony  ulicy Świętokrzyskiej jest bezpłatny.

Wjazd  na parking zlokalizowany  na lekkim wzniesieniu nie będzie problemem nawet zimą, bowiem wykonawca zastosował  maty grzewcze tworząc podgrzewany podjazd.

Za pierwsze 15 minut postoju na nowym parkingu kierowcy nic nie zapłacą, za kolejne naliczana będzie opłata.

Celowo zdecydowaliśmy się na wprowadzenie takiego rozwiązania, by wymusić rotację na parkingu. W tych miejscach w Bochni, gdzie za postój nie trzeba płacić, znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem
mówi Jarosław Kycia, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Oddanie tej inwestycji jest pierwszym etapem w reorganizacji miejsc postojowych wokół szpitala. Dyrekcja już przygotowuje projekt, w ramach którego będą uporządkowane wszystkie miejsca parkingowe wokół lecznicy. Jest ich sporo, bo ponad 200.