Nowoczesne USG w bocheńskim szpitalu

18.10.2019
Szpital Powiatowy w Bochni otrzymał blisko 200 tys. zł na nowoczesny aparat do USG. Fundusze pochodzą z Ministerstwa Zdrowia.

Warto podkreślić, że wsparcie na zakup sprzętu w ramach konkursu na doposażenie w aparaty do diagnostyki ultrasonograficznej naczyń krwionośnych zakładów diagnostyki obrazowej w roku 2019, przyznawane w ramach Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2020, otrzymało jeszcze tylko pięć innych szpitali w Polsce. Starało się kilkadziesiąt placówek.

W najbliższych tygodniach zostanie ogłoszony przetarg na zakup nowoczesnego aparatu. Wszystko wskazuje na to, że do szpitala trafi on jeszcze w tym roku.

-I zostanie wykorzystany na Oddziale chorób wewnętrznych I z pododdziałem kardiologicznym i w pracowni USG. Cieszę się, bo to sprzęt poprawiający naszą bazę diagnostyczną, jest bardzo ważnym elementem leczenia – zapewnia Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

To kolejny sprzęt medyczny, jaki w tym roku trafia do szpitala. O nowoczesne urządzenia wzbogaci się wkrótce także SOR.

kh