Nowe sale lekcyjne w mechaniku

17.07.2019
Wczoraj w starostwie Adam Korta, starosta, bocheński wraz z Janem Balickim, dyrektorem ZS nr 1 w Bochni podpisali umowę na przebudowę części budynku Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni. W podpisaniu uczestniczył także Ryszard Drożdżak Wicestarosta, a Wykonawcą został Pan Wojciech Kruczek FHU KRUCZEK. W ramach umowy część szkoły zostanie wyremontowana i wydzielone zostaną nowe sale lekcyjne.

Na potrzeby sal lekcyjnych zaadaptowana zostanie stara sala gimnastyczna, powstaną trzy większe sale  i jedna  mniejsza z przeznaczeniem na pracownię komputerową . Remont ten umożliwi przyjęcie do ZS Nr 1 w Bochni wiekszej ilości  dzieci, a tym samym zapewni młodzieży komfort nauki. Prace mają się zakończyć tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Przebudowa części budynku „Mechanika” obejmuje wydzielenie sal lekcyjnych w istniejącej sali gimnastycznej oraz przebudowę węzłów sanitarnych, instalacji wod-kan, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej oraz elektryki. Wyodrębnienie sal lekcyjnych w sali gimnastycznej będzie wykonane za pomocą specjalnie zaprojektowanej  konstrukcji stalowej. Remont będzie kosztować ponad 600 tys. zł

kh