Nowe chodniki na południu powiatu

Modernizacja drogi powiatowej w Żegocinie
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
Modernizacja drogi powiatowej w Żegocinie
Dobiega końca modernizacja drogi powiatowej w Żegocinie. W ramach inwestycji powstaje chodnik na długości 155 metrów wraz z kolektorem deszczowym, poszerzenie jezdni do 6 metrów, budowa muru oporowego i przebudowa zjazdów. Koszt inwestycji to prawie 450 tysięcy złotych. Nowe chodniki powstaną również w Leszczynie i Grabiu.

Inwestycja, która praktycznie jest w końcowej fazie realizacji, jest możliwa dzięki pozyskanemu przez samorząd powiatowy dofinansowaniu ze środków subwencji rezerwy ogólnej z Ministerstwa Infrastruktury, środków z budżetu Powiatu Bocheńskiego oraz Gminy Żegocina

Ostatnie roboty są już na finiszu. Wykonany został odcinek kanalizacji opadowej pod chodnikiem, na którym kończy się układanie kostki brukowej. Wykonany został mur oporowy i przebudowane zostały zjazdy. Na poszerzonej jezdni niebawem będzie wylewana masa asfaltowa.

Warto dodać, że oprócz prac w Żegocinie, trwają również prace przy budowy ścieżki rowerowej w Leszczynie w gminie Trzciana oraz budowa chodnika w Grabiu w gminie Łapanów
wyjaśnia starosta Adam Korta

W przypadku Leszczyny,  w ciągu drogi powiatowej wykonywana już jest ścieżka rowerowa wraz z kanalizacją deszczową o długości 128 metrów i poszerzeniem jezdni do 6 metrów. Przebudowane zostaną również zjazdy publiczne i indywidualne. Wartość prac - 400 tysięcy złotych, a środki pochodzą z budżetu Gminy Trzciana.

W Grabiu natomiast powstaje chodnik wzdłuż drogi powiatowej o długości 214 metrów wraz z kolektorem deszczowym. Poszerzono jezdnię do 6 metrów i budowana jest zatoka autobusowa. Wartość prac to to ponad 450 tysięcy złotych, a pochodzą one ze środków Powiatu Bocheńskiego i Gminy Łapanów.

[sk]