Nawigacja

Niezapomniana integracja malowana dźwiękiem...

27.05.2024
17. Małopolski Festiwal Piosenki
fot. Wojciech Salamon
17. Małopolski Festiwal Piosenki "Integracja malowana dżwiękiem"
Nauczmy się żyć obok siebie – tym pięknym przesłaniem Zbigniewa Wodeckiego zakończyła się Gala Laureatów 17. Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Piosenkę zaśpiewali uczestnicy oraz publiczność. Tegoroczna edycja była z pewnością jedną z najlepszych jak i najliczniejszych, gdyż bocheńska hala została wypełniona po brzegi.

W piątkowy wieczór poznaliśmy Laureatów integracji malowanej dźwiękiem. Wcześniej uczestnicy wzięli udział w warsztatach i przesłuchaniach, które ostatecznie wyłoniły zwycięzców. Uczestników oceniało jury w składzie: Anna Rusowicz (przewodnicząca), Anna Dymna, Grażyna Łobaszewska, Justyna Steczkowska, Janusz Radek i Maurycy Polaski.

Ja mówiła Anna Rusowicz podczas ogłaszania werdyktu, poziom uczestników i festiwalu z roku na rok jest co raz wyższy, więc i wybór nie jest łatwy. Jednak co do zwycięzców jurorzy byli niemal jednomyślni.

Do udziału w tegorocznej edycji wpłynęło 140 zgłoszeń w dwóch kategoriach konkursowych: integracyjny duet muzyczny i zespół muzyczny. Ostatecznie zakwalifikowało się …. Duetów i trzy zespoły. Tradycyjnie w Festiwalu wzięli również udział przedstawiciele zaprzyjaźnionego Powiatu Saarlouis (Niemcy) oraz Gruzji i Ukrainy.

To wyjątkowe święto, to festiwal pełen wzruszeń. Byłam tutaj pierwszy raz i nie sadziłam, że będzie aż tak pięknie. Tu można zobaczyć prawdziwą integrację ludzi, którzy mają serce dla drugiego człowieka.  Cieszę się, że ten festiwal się tak rozwinął, a samym poziomem artystycznym jestem niezwykle zadziwiona, bo niektóre duety nadawały by mógłby wziąć udział w przesłuchaniach do The Voice Poland – powiedziała podczas jednego z wywiadów, Justyna Steczkowska.

 

Laureaci 17. Festiwalu:

Kategoria „Integracyjny duet muzyczny”:

GRAND PRIX oraz Nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego

Aleksandra Maria Nykiel – BYSTRA i Filip Rychcik – ZAKROCZYM

I miejsce

Agnieszka Łozińska- KRAKÓW i Aleksandra Wótowicz – TOMASZÓW LUBELSKI

II miejsce

Krzysztof Duda – LEGIONOWO i Kornelia Czerwiec – KRAKÓW

III miejsce

Aneta Szynol – GORZÓW WIELKOPOLSKI i Anna Kryś – OSIEK

Wyróżnienie:

Lilly Müller – SAARLOUIS (NIEMCY) i Tim Theobald – SAARLOUIS (NIEMCY)

Filip Kosowski – PŁOCK i Aleksandra Juchniewicz – SZCZECIN

Anna Wereszczyńska – BRZEG i Konrad Wrocławiak – KRAKÓW

Kategoria Zespół:

I miejsce

Zespół Niespokojnych Nóg – SOSW BOCHNIA

 

Nagroda PROSTO Z SERCA za integrację namalowaną dźwiękiem

Jarosław Ferdynus – BYTOM i Maria Kisiel – KATOWICE

Nagroda specjalna

Marek Okręglicki – ANDRYCHÓW i Julia Stawarz – KRAKÓW

 

Patronat Honorowy: Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser -Duda

Partner Główny: Województwo Małopolskie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Dofinansowano ze środków: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Wizytówki Małopolski”.

Festiwal organizowany jest we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni.

Złoty Sponsor: Dandav.

Sponsor Generalny: Powiat Bocheński.

Sponsor Wiodący: F.H.U. Dariusz Brzegowy

Sponsor wspierający: KATMANDU Meble.

Sponsor: Miasto Bochnia, MPL Services, Galeria Rondo, Air Tech Bud, Regis Food Technology, IGLOO, Farmer – Łukasz Kłósek, Hotel SUTORIS, Społem PSS, KOMPUTERIA, Planeta Kawy, Hotel Zalesie, Art Sklep – Bogdan Burski, MDK, MOSiR, BZUK, CamLew Studio, Hotel Panorama, Kopalnia Soli, Foto Atelier Famielec, Gospoda nad Rabą, Studio Akces, Wydawnictwo REGIS, EKOMBUD, Usługi Biurowe Marzena Kołodziej, WEMIK TRANS GROUP SP. z o.o.

[sk]