Nawigacja

Niedzielna samochodowa nostalgia...

10.09.2021
I Powiatowy Zlot Pojazdów Zabytkowych
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
I Powiatowy Zlot Pojazdów Zabytkowych
Starosta Bocheński Adam Korta wspólnie z bocheńskimi miłośnikami starych samochodów zapraszają na samochodową nostalgię czyli I Powiatowy Zlot Pojazdów Zabytkowych. Zlot odbędzie się w niedziela, 12 września 2021 r. i będzie jednym z wydarzeń towarzyszących Weekendowi z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Zabytkowe pojazdy będzie można podziwiać na trasie, która przebiegać będzie przez Bochnię, Nowy Wiśnicz, Lipnicę Murowaną i Żegocinę.

Prawie 100 załóg z całej Polski zjedzie do Bochni, aby zaprezentować swój zabytkowy pojazd. Wśród samochodów i motocykli  będą takie okazy jak Chevrolet pickup z 1938 roku czy Harley WLA z 1942 roku. Trasa pojazdów przebiegać będzie przez Bochnię, Nowy Wiśnicz, Lipnicę Murowaną i Żegocinę. Pasjonaci motoryzacji będą mogli z bliska zobaczyć zabytkowe pojazdy, gdyż w każdej z miejscowości przewidziany jest postój. W Nowym Wiśniczu na parkingu przy Kościele oraz Zamku, w Lipnicy Murowanej i Żegocinie na parkingach zlokalizowanych  w centrum, natomiast w Bochni zapraszamy wszystkich do Parku Rodzinnego Uzbornia na godzinę 15.30 gdzie zlot zakończy się, konkursami m.in. na najładniejszy, najszybszy czy najstarszy pojazd.

Plan:

8.30 Zbiórka na Placu Targowym „Targowica” w Bochnia przy ul. Partyzantów
9.00 Przejazd ulicami: Partyzantów, Proszowska, Konstytucji 3-go Maja, Regis, Kraszewskiego, Kościuszki, Kazimierza Wielkiego, Wiśnicka. Następnie drogą wojewódzką nr 965 w stronę Limanowej przez Nowy Wiśnicz, Muchówkę aż do Żegociny.
10.00 Centrum Żegociny
10.30 Przejazd przez Bytomsko, Rajbrot do Lipnicy Murowanej
12.00 Rynek w Lipnicy Murowanej
13.00 Przejazd w kierunku Wiśnicza przez „Bukowiec”. W Wiśniczu przejazd ul. Lipnicką, Rynek, Zamkową i Stanisława Lubomirskiego na Zamek w Wiśniczu.
15.00 Przejazd ul. Podzamcze w kierunku Starego Wiśnicza, Kopalin i Bochni ul. Wiśnicką i ul. Generała Dąbrowskiego.
15.30 Zakończenie zlotu w Parku Rodzinnym Uzbornia. Wystawa pojazdów zabytkowych.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Bochnia, Miasto i Gmina Nowy Wiśnicz, Gmina Lipnica Murowana oraz Gmina Żegocina.

Patronat nad wydarzeniem objęli – bochnianin.pl, bochniazbliska.pl, Informator Brzeski, Koncertowy Tarnów i okolice.

[sk]