Na skrzyżowaniu ulic Karolina i Krzeczowska powstanie rondo

Skrzyżowanie ul. Karolina z ul. Krzeczowską
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
Skrzyżowanie ul. Karolina z ul. Krzeczowską
Powiat Bocheński otrzymał prawie 2,4 miliona złotych dofinansowanie z Rezerwy Subwencji Ogólnej z Ministerstwa Infrastruktury na rozbudowę drogi powiatowej w Bochni. W miejscu skrzyżowania ulicy Karolina i z ulicą Krzeczowską powstanie rondo.

Skrzyżowanie ulicy Karolina z ulicą Krzeczowską już niedługo doczeka się przebudowy. Ze względu na swoją lokalizację  to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w Bochni. Całość prac pochłonie prawie 5 milionów złotych.

W ramach inwestycji planowana jest rozbudowa drogi powiatowej w rejonie istniejącego wiaduktu kolejowego. Przebudowane zostanie ruchliwe skrzyżowanie ulic Krzeczowska i Karolina, a ulice zostaną dostosowane do odpowiednich parametrów technicznych. Ze względu na ruch pojazdów ciężarowych nawierzchnia będzie wzmocniona z zastosowaniem „cichej nawierzchni”. Ponadto powstanie ścieżka pieszo – rowerowa, a zjazdy  i istniejący system odwodnienia zostaną rozbudowane i przebudowane. Aby poprawić bezpieczeństwo pojawią się bariery ochronne i balustrady.

Planowany termin realizacji zadania: grudzień 2024 r.

[sk]