Na sesji o postępach prac przy budowie ZOLu

fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
Dobiega końca 1 etap budowy Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego wraz z hospicjum stacjonarnym przy ul. Karolina w Bochni. W nowym obiekcie znajdzie się blisko 100 miejsc dla osób najbardziej potrzebujących.

Na tą chwilę wykonano roboty budowlane, powstały ścianki działowe, konstrukcja wraz z pokryciem dachowym. Wykonano także stolarkę okienną.

Obecnie wykonywane są niezbędne instalacje, montowane są windy szpitalne oraz instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku. Trwają prace polegające na ociepleniu dachu.

Budowa tej największej i najważniejszej inwestycji w powiecie bocheński pochłonie 18 milionów złotych. Jednak będziemy jeszcze potrzebować środków finansowych m. in. na wyposażenie tego obiektu, dlatego złożyliśmy kolejny wniosek o dofinansowanie
wyjaśnia starosta Adam Korta

Przypomnijmy:

Oddział opiekuńczo leczniczy funkcjonujący w budynku bocheńskiego szpitala dysponuje jedynie 22 miejscami. Potrzeby są jednak zdecydowanie większe. Okres oczekiwania na przyjęcie na oddział opiekuńczo – leczniczy to około 8 miesięcy.

Budynek o łącznej powierzchni ponad 2,7 tys. m2 będzie dysponował 24 miejscami w hospicjum stacjonarnym oraz 67 łóżkami w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym.

ZOL wraz z hospicjum powstaje przy ul. Karolina w Bochni w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej i będzie częścią Centrum Solidarności im. św. Jana Pawła II. Inwestycja została podzielona na dwa etapy: pierwszy przewidywał budowę obiektu, drugi – to wykończenie obiektu, rozprowadzenie instalacji i podłączenie do sieci zewnętrznych jak również zagospodarowanie terenu.

[sk]