Nawigacja

Na Proszowskiej powstanie Dom Sąsiedzki

29.09.2023
Na osiedlu Proszowskim w Bochni może niedługo powstać Dom Sąsiedzki. Miejsce, które połączy funkcję ochronki dla dzieci, kafejkę internetową, klub seniora, Koło Aktywnych Kobiet i stanie się przestrzenią do spotkań osiedlowych. Z inicjatywą wyszli mieszkańcy, którzy zwrócili się z prośba o pomoc do Starosty Bocheńskiego, który wystąpił do Wojewody Małopolskiego o przekazanie budynku po archiwum przy ul. Proszowskiej na taki cel.

Do początku tego roku z budynku korzystało Archiwum Narodowe, które przeniosło się do siedziby w Krakowie. Nieruchomość jest własnością Skarbu Państwa, dlatego na prośbę Zarządu Osiedla Proszowskie, Starosta Adam Korta wystąpił do Wojewody Małopolskiego o przekazanie tego terenu na potrzeby utworzenia Domu Sąsiedzkiego.

Dom Sąsiedzki stanowiłby wspólną przestrzeń na działalność świetlicy środowiskowej dla dzieci i młodzieży w formie filii „Ochronki”, kafejki internetowej, kącika prasowo-czytelniczego, „Klubu Seniora”, ”Koła Aktywnych Kobiet”, „Klubu Malucha”. Byłby również miejscem spotkań sąsiedzkich oraz siedzibą lokalu wyborczego.

Tworzenie takich wspólnot to znakomity pomysł na integracje lokalnej społeczności. Dziękuję mieszkańcom, szczególnie Panu Adamowi Grabasiowi za taką inicjatywę. Mam nadzieję, że Pan wojewoda przychyli się do naszego wniosku
– mówi Adam Korta Starosta Bocheński.


[mm]