Nawigacja

Na finiszu inwestycja drogowa przy Ośrodku ŁOŚ

19.11.2021
Modernizacja drogi powiatowej Bochnia - Pogwizdów
fot. Sabina Kierepka
Modernizacja drogi powiatowej Bochnia - Pogwizdów
Na finiszu są prace związane z modernizacją drogi powiatowej w ciągu ul. Strzeleckiej do ośrodka ,,Łoś” w Bochni. Całość inwestycji pochłonie 1,4 miliona złotych.

Do tej pory została wykonana kanalizacja deszczowa, dokonano wymiany i stabilizacji podbudowy pod jezdnię wraz z ułożeniem nowej nawierzchni asfaltowej na całym modernizowanym odcinku drogi. Od strony potoku wzmocniono i zabezpieczono korpus drogi koszami siatkowo-kamiennymi.  Aktualnie trwają prace związane z wykonaniem chodnika.

To już drugi etap modernizacji drogi powiatowej na odcinku Bochnia – Pogwizdów. W ubiegłym roku wyremontowaliśmy prawie 2 kilometrowy odcinek drogi za blisko 1,3 miliona zł. To ważny szlak komunikacyjny na terenie naszego powiatu, tym bardziej cieszy fakt, że udało się zrealizować tę inwestycję
mówi starosta Adam Korta

Przebudowa tej drogi miała na celu poprawienie bezpieczeństwa ruchu drogowego tak dla zmotoryzowanych jak i pieszych poprzez:  rozbudowę jezdni na długości prawie pół kilometra,  budowę 300 metrowego odcinka chodnika, budowę wyniesionego przejścia dla pieszych i wykonane zostanie jeszcze oznakowanie poziome i pionowe wg zatwierdzonej stałej organizacji ruchu. Przebudowano również zjazdy publiczne i indywidualne.

Inwestycja została sfinansowana z subwencji rezerwy ogólnej z Ministerstwa Infrastruktury oraz budżetów Powiatu Bocheńskiego i Gminy Miasta Bochnia. Prace prowadzone będą do grudnia br.

[sk]