Nawigacja

Młodzież rywalizowała w turnieju szachowym

07.11.2018
Pod patronatem starosty bocheńskiego w Bochni odbył się turniej Amatorskiej Ligi Dziecięcej, w którym brało udział 15 drużyn z powiatu bocheńskiego i brzeskiego.

Łącznie turniej zgromadził 60 zawodników, którzy rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim. Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepszą drużyną okazał się zespół Szkoły Podstawowej w Rzezawie, który uzyskał 12 punktów, tyle samo co Szkoła Podstawowa w Iwkowej. Jednak suma punktów meczowych zdecydowała, że ekipa z powiatu brzeskiego uplasowała się na drugim stopniu podium. Obie drużyny wywalczyły awans do wojewódzkiego finału, który odbędzie się 20 listopada w Krakowie w Muzeum Armii Krajowej. Do rąk obu zespołów trafiły puchary odpowiednio dla najlepszych zespołów z powiatu. 3 miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej z Poręby Spytkowskiej. 

Turniej przebiegał w sportowej atmosferze. Do ostatniej rundy nie było wiadomo kto wygra. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy a także sprzęt szachowy dla swoich placówek. Turniej mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego.

Szczególne podziękowania należy złożyć na ręce obu Starostw Powiatowych. Dziękuję Starostwu Powiatowemu w Bochni za ufundowanie pucharu i przekazanie gadżetów dla uczestników. Dziękuję Starostwu Powiatu Brzeskiego za ufudnowanie pucharu, medali oraz dyplomów a także za przekazanie gadżetów na nagrody.  Słowa podziękowania należą się również  Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 5 za udostępnienie sali i sprzętu do rozegrania zawodów – podsumowuje Lider Małopolskiego Związku Szachowego Piotr Widła.

Wyniki:

1 SP w Rzezawie I                 AWANS

2 SP w Iwkowej                     AWANS

3 PSP w Porębie Spytkowskiej

4 SP w Proszówkach

5 PSP nr 2 w Bochni

6 DCK Dębno

7 GOK w Borzęcinie

8 SP w Rzezawie II

9 SP nr 5 w Bochni I

10 PSP w Jodłówce

11 SP nr 5 w Bochni II

12 MOKSiR Czchów I

13 MOKSiR Czchów II

14 SP nr 5 w Bochni IV

15 SP nr 5 w Bochni III

 

 

sk