Nawigacja

Młodzież rywalizowała w grze historycznej

19.11.2018
W piątek, 16 listopada odbyła się gra terenowa Z potrzeby serca… Bochnia dla Niepodległej, oparta między innymi na materiałach wystawy pod tym samym tytułem, przygotowanej przez bocheński oddział Archiwum Narodowego w Krakowie.

 

Uczestnicy gry przenieśli się w czasie w okres I wojny światowej i w ramach wykonywanych zadań musieli między innymi: zgłosić się na ochotnika do formowanych Legionów, przenieść list do rannego żołnierza przebywającego w szpitalu miejskim, sporządzić spis zniszczeń dokonanych przez wojsko rosyjskie w budynku Gimnazjum czy odebrać przysięgę na wierność Polskiej Komisji Likwidacyjnej od żołnierzy stacjonujących w koszarach w Bochni. W grze wzięło udział 8 drużyn: PSP Nr 2, PSP Nr 7, I LO, II LO, ZS Nr 1, ZS Nr 2, ZS Nr 3 oraz CKZiU w Łapanowie.

 

W niełatwych zmaganiach z historią i niesprzyjająca pogodą najlepsza okazała się drużyna z Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni w składzie: Agnieszka Stańdo, Andżelika Mróz, Anna Opoka i Michał Marszałek, drugie miejsce zajął zespół Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w składzie: Oliwia Zwierniak, Aleksandra Ryncarz, Maciej Wójcik i Michał Lipold, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Nr 2 w składzie: Jakub Sosin, Jakub Mytnik, Szczepan Pająk i Filip Tomala. Gratulujemy.

Organizatorem gry był Zespół Szkół Nr 1 w Bochni wraz z Archiwum Narodowym w Krakowie Oddział w Bochni we współpracy z Kopalnią Soli Bochnia, Wydziałem Oświaty, Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Bochni, Wydziałem Promocji Urzędu Miasta w Bochni, Miejskim Domem Kultury w Bochni, I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni, Zespołem Szkół Nr 3 w Bochni, Stowarzyszeniem Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej „Najemnicy Bocheńscy”.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i przeprowadzenia gry.

Fot. Łukasz Chojecki, Sabina Kierepka

 

sk