Młody Polski Wiolonczelista

21.05.2019
W Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni miał miejsce XI Ogólnopolski Konkurs „Młody Polski Wiolonczelista” dla uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia. Konkurs odbywał się pod patronatem Witolda Kozłowskiego Marszałka Województwa Małopolskiego i Adama Korty, Starosty Bocheńskiego.

W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 45 uczniów z całego kraju m. innymi z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Bydgoszczy, Przemyśla, Kielc, Gorlic, Legnicy, Szczecina, Jaworzna, Bytomia, Łodzi, Nowego Targu, Tych, Miechowa, Suchej Beskidzkiej, Rzeszowa, Wadowic, Radomia oraz pobliskiego Krakowa.

Tego roku jury w składzie:

Przewodniczący – prof. Andrzej Orkisz (Uniwersytet Muzyczny Warszawa)

Członek – prof. Lidia Grzanka-Urbaniak (Akademia Muzyczna Wrocław)

Członek – prof. Jadwiga Ewald (PSM I i II stopnia Gdańsk)

nagrodziło i wyróżniło uczniów w następujących grupach wiekowych:

Grupa I

I miejsce – Karolina Maria Zdanowicz (Legnica) ex equo Klara Blachura (Warszawa)

II miejsce – Jeremi Szczęsny Michałowicz (Warszawa) ex equo Maria Stachera (Kielce), Agata Bondar (Jaworzno)

III miejsce – nie przyznano

Wyróżnienia:

Emila Seman (Lubliniec)

Filip Hyla (Kraków)

Grupa II

I miejsce – Maksymilian Wasilewski (Szczecin)

II miejsce – Hanna Śniegocka (Legnica) ex equo Weronika Barbachowska (Warszawa)

III miejsce – Amelia Kmita (Kraków) x equo Natalia Łyszczkowska (Bytom), Maja Styś (Rzeszów), Anna Dyyak (Kraków), Maja Gendek (Dąbrowa Górnicza)

Wyróżnienia:

Maja Piwowarska (Kielce)

Zyta Cebula (Rzeszów)

Anna Dąbrowska (Radom)

Elżbieta Dzierżanowska (Wrocław)

Amelia Górka (Radom)

Grupa III

I miejsce – Bruno Woźniakowski (Warszawa)

II miejsce – Zoja Giza (Bydgoszcz)

III miejsca – Tymoteusz Bączkowski (Poznań) ex equo Karolina Kamieńska (Warszawa)

Grupa IV

I miejsce – nie przyznano

II miejsce – Zofia Sikora (Warszawa)

III miejsce – Jagienka Klecha (Poznań ex equo Jagna Słocińska (Poznań)

Poziom konkursu w tym roku był bardzo wysoki co odzwierciedla przyznana ilość nagród i wyróżnień, potwierdzając jednocześnie dynamiczny rozwój wykonawstwa wiolonczelowego dzieci i młodzieży. Fundatorami nagród w poszczególnych grupach wiekowych były władze samorządowe Bochni.

Dla I grypy wiekowej: Wójt Gminy Bochnia,

dla II grypy wiekowej: Burmistrz Miasta Bochnia,

dla III i IV grypy wiekowej – Starosta Bocheński.

sk